Skip to content

کشور پرتغال یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که توانسته محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم جهان پیدا کندشاید برای شما جالب باشد که بدانید پاسپورت پرتغال، پنجمین پاسپورت قدرتمند در جهان است که می توان با آن به کشورهای حوزه شینگن سفر کنیداز طرفی خود کشور پرتغال دارای شرایط مطلوبی برای مهاجرت استاین موضوع باعث شده تا افراد زیادی متقاضی اخذ اقامت پرتغال باشند.

مراحل، شرایط و مزایای اخذ اقامت پرتغال برای مردم ایران

پرتغال یکی از کشورهای اتحادیه اروپا با امکانات رفاهی عالی است. این کشور طبق آمارهای جهانی، چهارمین کشور برتر در جهان برای زندگی کردن می باشد. بنابراین، افرادی که به رفاه مالی و غیر مالی برای زندگی کردن اهمیت می دهند، می توانند این کشور را برای زندگی انتخاب کنند. البته اقامت پرتغال از قدرت بسیار بالایی نیز برخوردار است و می توان از آن به عنوان یکی از بهترین اقامت های جهان استفاده کرد.

اگرچه مردم پرتغال به زبان پرتغالی صحبت می کنند و این موضوع می تواند برای مهاجرت مردم ایران به کشور پرتغال سخت باشد؛ اما امکانات رفاهی ایده آل و شرایط خاص این کشور،آن را به یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تبدیل کرده است.

از جمله مزایای اخذ اقامت پرتغال عبارتند از:

 • هزینه های پایین برای زندگی
 • فراهم بودن شرایط کاری مناسب برای همه افراد
 • کم بودن آمار جرم در کشور
 • امکان سفر به کشورهای اروپایی و آمریکایی به راحتی
 • آب و هوای فوق العاده و متعادل
 • سیستم آموزشی مناسب برای دانش آموزان و دانشجویان
 • امنیت بالا برای زندگی
 • رفاه مالی خوب به واسطه درآمدهای خوب
 
پرتغال

دریافت اقامت پرتغال از چه روش هایی امکان پذیر است؟

به منظور اخذ اقامت پرتغال روش های مختلفی وجود دارند که افراد باید بر اساس شرایط خودشان، هر یک از این روش ها را جهت اخذ اقامت انتخاب کنندبرای دریافت اقامت از طریق این روش ها، یک سری شرایط وجود دارند که حتما باید این شرایط با شرایط فرد مطابقت داده شوندبدیهی است که اگر فردی دارای شرایط خاص یک روش برای دریافت اقامت نباشد، می تواند از روش های دیگر کمک بگیرد.

 • سرمایه گذاری
 • تحصیلی
 • کاری
 • ازدواج
 • پناهندگی
 • تولد فرزند و اخذ تابعیت در این کشور

منظور از اقامت طلایی پرتغال چیست؟

پیش از اینکه در مورد شهروندی پرتغال و روش های تبدیل شدن اقامت به شهروندی اطلاعات دهیم خوب است در مورد مجوز اقامت طلایی بدانیماقامت طلایی قانونی بود که در سال ۲۰۱۲ از سوی دولت پرتغال به منظور جذب پاسپورت پرتغال کسب شده استدر این راستا متقاضی می تواند به واسطه خرید ملک های مختلف در این کشور اقامت دریافت کندالبته یک سری تغییرات پس از سه سال در این قانون ایجاد کرده است.

پاسپورت پرتغال
پرچم پرتغال

مراحل اخذ اقامت پرتغال چگونه است؟

برای اخذ اقامت پرتغال ، ابتدا باید با یک مشاوره این حوزه ارتباط بگیرید و بهترین روش اخذ اقامت را بر اساس شرایط خودتان انتخاب کنید. هر یک از این روش ها دارای شرایط و مدارک مورد نیاز خاصی هستند که حتما باید به آن ها توجه داشته باشید. پس از اینکه روش مورد نظر خود را انتخاب کردید، نوبت به فراهم کردن مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت این کشور استحتما تمامی مدارک را به صورت ترجمه شده تهیه کنید و آن ها را برای اخذ اقامت فراهم نماییداین مدارک باید به صورت کامل باشند.

وجود هر نقصی در مدارک به منزله ریجکت مدارک و عدم اخذ ویزا می باشد.

در نهایت می توان با اخذ زمان برای مراجعه به سفارت پرتغال در ایران، مراحل دریافت اقامت را در سفارت انجام داد.در سفارت این کشور مدارک مورد نیاز تحویل گرفته می شوند و با فرد متقاضی مصاحبه می شود. در صورتی که مدارک و مصاحبه فرد مورد تایید سفارت بود، ویزا حداکثر ۴ ماه پس از وقت سفارت صادر می شوددر غیر این صورت دلیل ریجکتی به فرد اعلام خواهد شد و در صورت امکان می توان با مراجعه مجدد و درخواست تجدید نظر، ویزا را دریافت کرد.

 

انتخاب یک کشور مناسب برای مهاجرت و اخذ اقامت اهمیت بسیار زیادی داردکشور پرتغال از جمله کشورهایی است که از هر نظر می تواند برای مهاجرت گزینه ایده آلی محسوب شودبنابراین، اگر رویای دریافت اقامت پرتغال را در سر دارید، برای رسیدن به آن تلاش کنیدچون این کشور در حال حاضر دارای ویزای قدرتمندی است و از نظر زندگی نیز مردم آن دارای رفاه مالی و غیر مالی فوق العاده ای هستند.

اگر همه چیز را راجع به اقامت پرتغال می خواهید بدانید، روی لینک زیر کلیک کنید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شهروندی پرتغال از طریق سرمایه گذاری

یکی از بهترین روش های شهروندی پرتغال سرمایه گذاری می باشد. با روش سرمایه گذاری این شانس به متقاضی داده می شود تا بتواند تابعیت مناسبی دریافت کند. مثلاً یکی از روش های سرمایه گذاری ایجاد استارت آپ در پرتغال است.

روش دیگر خرید ملک خواهد بودهمینطور می توانید پروسه ثبت شرکت را نیز ایجاد کنید.گزینه دیگر اخذ پاسپورت پرتغال به واسطه سپرده گذاری و انتقال پول خواهد بود.پاسپورت پرتغال به واسطه خود حمایتی و یا ویزای بازنشستگی نیز در لیست روش های سرمایه گذاری محسوب می شود و در نهایت منجر به شهروندی خواهد شد.